Ekonomi

İLBANK’tan Erzurum’a 4 yılda 1 milyar 447 milyon liralık yatırım desteği

İLBANK’tan alınan bilgiye göre İller Bankası, içme suyundan atık suya, katı atıktan yenilenebilir enerjiye, yol iyileştirmeden kaldırım taşı onarımına kadar birçok alanda projelerini halkın hizmetine sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda İLBANK tarafından Erzurum’da toplam maliyeti 143 milyon TL olan 8 proje tamamlanarak hizmete açıldı.

2021 yılında toplam maliyeti 1 milyar 204 milyon TL olan 27 üstyapı ve altyapı projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılarak hizmete açıldı.

Öte yandan Erzurum’da toplam değeri 100 milyon lira olan 7 işin yapım çalışmaları devam ediyor. Böylece İLBANK’tan Erzurum’a 4 yılda 1 milyar 447 milyon liralık yatırım hibe edildi.

Bu kapsamda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzurum Kalesi ve çevresinde yer alan kültür yolu projesi yaşam alanı, 2. etap imalatları, Aşkale Belediyesi yağmur oluğu ve güneş enerjisi santrali imalatı, Aziziye Belediyesi güneş enerjisi santrali imalatı, Hınıs Belediyesi millet bahçesi imalatı ve belediye parkı imalatı , Karayazı Belediyesi. kilit parke ve bordür imalatları işi, Tekman Belediyesi beton parke taşı ve bordür imalatları işleri tamamlanarak hizmete açıldı.

İller Bankası, son 20 yılda mali ve teknik altyapısı toplam maliyeti 2,75 milyar lira olan 126 projeyi tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu