Haber

Kayseri’de ulaşımda işler yolunda gidiyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Memduh Büyükkılıç’ın vizyoner projeleri ve Kayseri halkına yönelik kaliteli hizmet hedefleri doğrultusunda ulaşım hizmetlerini yenilikçi ve aktif bir şekilde sürdüren Lider Dr. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehri demir ağlarla ördüğü bir çalışmayı daha tamamladı.

Yaklaşık 85 bin nüfuslu Talas ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi’ne konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti sağlayacak olan Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı sınırındaki çalışmaların tamamlanması ve 2019 yılında başlayan test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından Mayıs ayında yolculara hizmet verecek ilk tramvay raylara yerleştirildi.

Kayseri Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemi 5. Etap Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı sınırında 5,5 kilometre uzunluğundaki güzergahta 9 yolcu istasyonuyla Kayseri halkına hizmet verecek.

Ayrıca raylı sistem hattında bulunan 3 adet yer altı kuyu tankı, su depoları ve 3 adet trafo merkezinin elektromekanik işleri tamamlandı.

RAYLI SİSTEM UZUNLUĞU 48 KİLOMETREYE ULAŞTI

Anafartalar-Şehir Hastanesi ve Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı raylı sistem hatlarının tamamlanmasıyla birlikte şehrin doğu-batı yönünde yaklaşık 35 kilometre hizmet veren raylı sistemin uzunluğu 48 kilometreye ulaştı.

Ayrıca yeni sınırların hizmete girmesi ve hizmette olan mevcut 69 tramvay sayısının yeni tramvaylarla 80’e çıkarılmasıyla birlikte 175 bin civarında yolcu taşıma kapasitesine ulaşılacak. Genişleyen ve gelişen raylı sistem ağıyla vatandaşlar şehrin önemli noktalarına güvenli ve konforlu yolculuk yapma imkanına sahip oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu