Yaşam

Mimar Selim’in Evim Muhteşem Programı’ndaki Kanlı Hafıza Köşesi yine gündem oldu

Mimar Selim Yuhay bir dönemin televizyon ekranlarına damgasını vurmayı başaran bir isimdi. Meskenim Şahane programıyla insanların hayallerindeki evlere kavuşmasını sağlayan Mimar Selim’in o dönemde yaptığı tasarımlardan biri yine gündem oldu. Eşini kaybeden kadının evinde inşa edilen ‘kan etkisi’ anma köşesini görenler, yaşananlara şaşırdı.

Mimar Selim Yuhay, 2012 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Konutum Şahane programıyla adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Programın 2015 yılındaki finalinin ardından “Otur Elveda”, “Mimar Selim Beyefendi ile Evim Daha Keyifli” ve “Selim Yuhay ile Yoldaki İkinci Konutum” yapımları da yoğun izlendi.

Son andaki sevinç çığlıklarının hâlâ kulaklarımızda çınladığı yapımda Mimar Selim, yapımda yer alan ev sahiplerinin hayallerini gerçeğe dönüştürüyordu.

Yüzlerce hatta binlerce evin oda ve banyolarını yeniden tasarlayan Mimar Selim’in ev dekorasyonunda yaptığı değişiklikler o dönemde de çok konuşulmuştu.

Şimdi sizi Evim Şahane’nin Nisan 2014’te yayınlanan bir bölümüne götüreceğiz. Bu bölümde Mimar Selim, Şen ailesinin oturma odasını baştan aşağı yeniledi.

Asıl olay ise evin sahibi Sevil Hanım’ın merhum eşi için yaptırdığı anma köşesiydi. Mimar Selim, vefat eden eşinin eşyalarından oluşan bir alan tasarladı

Ayrıca kan efektinin eklendiği bölümde Sevil Hanım’ın merhum eşi Zeki Bey’in adının yazıldığını da görebilirsiniz.

Aşağı yukarı hareket eden alan açıldığında Sevil Hanım gözyaşlarını tutamadı. Merhum eşinin telefonu, tespih ve fotoğrafının bulunduğu köşe izleyenleri şaşkına çevirdi.

O dönemde kana benzeyen kırmızı boyanın bilinçli mi yoksa rastgele mi yapıldığı konusunda çok fazla tartışma vardı. Bu sahne tekrar gündeme gelince yorumlar havada uçuştu.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bu ilginç tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarınızı bekliyoruz…

kargihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu