Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş gidilerek trafik levha ve işaretlerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, Anadolu Otoyolu Gölyaka-Düzce kavşak kesimi, Gölyaka kavşakları (K-19) İstanbul yön ayrımı kolunda aydınlatma direklerinin değiştirilmesi için çalışma yapılacak. Bu nedenle söz konusu bölüm trafiğe kapatılacak ve sürücüler Düzce ve Hendek kavşaklarına yönlendirilecek.

TEM Otoyolu’nun Edirne Babaeski-Havsa kavşakları istikametinde üst yapı onarım ve yenileme çalışmaları yapıldığı için karayolunun sol ve orta şeritleri trafiğe kapatılarak sağ şeritten ulaşıma izin veriliyor.

Ankara Etraf Karayolu Konya-Pozantı kavşakları 1-6. kilometre, Konya kavşak yönü üst yapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılırken, ulaşım diğer istikametten ikili ve denetimli olarak yapılıyor.

Polatlı-Avdamlı-Yunak yolunun 53-74. Çorum-Mecitözü-Amasya yolu 5-26. kilometrelerde asfalt yüzey kaplamasının yenilenmesi. Sözü edilen bölümlerde üretim çalışması nedeniyle nakliye gözetim altında sağlanmaktadır.

9-11 Beyşehir-Seydişehir yolu. ve 21-23. kilometre, Zara-İmranlı-Kızıldağ yolunun 60-65. Kilometrelerce süren asfalt yüzey kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin levha ve işaretçilere dikkat etmesi gerekiyor.

Malatya-Sivas yolunun 13’üncü kilometresinde Hasan Çelebi Viyadüğü ortak onarım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolunda devam ediyor.

Şanlıurfa-Akçakale yolunun 1-5. Üretim, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım çift yönlü olarak sol şeritten yapılmaktadır.

Torul-Gümüşhane yolunun 42-54. 14’üncü kilometrede (Gümüşhane çevre yolu) 14 tünelde elektrik-elektronik sistemlerinin bakım ve onarım çalışması nedeniyle ulaşım 18 Ağustos saat 18:00’e kadar tek şeritte ve denetimli olarak devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu