Haber

Meclis’te ‘3 dakika’ tartışması: Bir dakika bir gol…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Bozdağ, genel kurulda konuşma süresinin 3 dakika olacağını bildirdi. Karara CHP ve Yeşil Sol Parti’den tepki geldi.

CHP Küme Başkanvekili Burcu Köksal, “Sayın Önder, öncelikle tavrınızı kabul etmiyorum. Bir dakika, bir hedef; ilk görevinizde muhalefetin sesini susturmaya çalışıyorsunuz. Bu çok yanlış bir uygulama. bugün küme başkan yardımcıları 3 dakikayı aşkın bir sürede konuşmalarını yaptılar ama bugün ilk nöbetinizde tuttunuz ‘2 dakika’ dediniz ‘artı 1’ dediniz.Söylemek istediklerimiz var, önemlilerimiz var. Gündemle ilgili gelişmeleri bu Meclis’te dile getiremeyeceksek, nereden dile getireceğiz?

Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bugünkü genel kurul toplantısında konuşma süresinin 3 dakika ile sınırlandırılmasını eleştirerek, “Bunu kabul etmediğimizi söylemek isterim. Bu bir gelenek, en azından geçmişte, üste 5 dakikadan çok daha uzun süre konuşuyorduk, inşallah Meclis Başkanvekili, ilk günden sözümüzü kesemezsiniz, 3 dakikada ‘Mikrofon kapalı’ demezsiniz” dedi. . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu